Biało czerwona

Biało czerwona to powód do dumy. To tradycja i historia narodu, często tragiczna, ale również pełna chwały. Biało czerwona to nasz znak, przed którym z szacunkiem pochylam głowę dla uczczenia tych, którzy tworzyli historię przed nami. Z owoców ich pracy i walki dzisiaj korzystamy, starając się nie tylko nie roztrwonić ich dorobku ale również pomnożyć dla późniejszych pokoleń.

Nie wolno nam zapominać o naszych korzeniach, bo człowiek pozbawiony korzeni, żywej tradycji narodowej, traci duszę, z podmiotu staje się przedmiotem gry możnych tego świata. Nasz kraj wyrósł na tradycji chrześcijańskiej, katolickiej. Właśnie chrześcijaństwo stanowi o tożsamości naszego narodu, ale także o tożsamości całej Europy. W naszych czasach widać jak na dłoni, że odejście od chrześcijaństwa, od chrześcijańskiej kultury, prowadzi w bardzo szybkim tempie do degradacji cywilizacyjnej narodów. Niestety jest jeszcze wielu, którzy degradację człowieczeństwa nazywają postępem.

Naród to nie tylko flaga, godło, krew. Naród to przede wszystkim wartości, którymi żyjemy, wartości konkretne, a nie jakiś misz-masz, wymieszanie wszystkiego ze wszystkim. Naród żyje, gdy swoją przyszłość i teraźniejszość opiera na wartościach nieprzemijających.

Bóg, Honor, Ojczyzna… W tej kolejności. To hasło, to wielka mądrość przodków. Bez Boga niczego nie osiągniemy, bez Boga stracimy honor i stracimy ojczyznę. Pamiętajmy o tym. Biało czerwona jest ściśle związana z Krzyżem, biało czerwona to Królestwo Maryi.

Feliks Grywaldzki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s