Wołamy hosanna…

Czy nie zdarza nam się patrzeć na ludzi sprzed dwóch tysięcy lat z jakimś poczuciem wyższości? Najpierw wołają hosanna, a później ukrzyżuj. Czy my dzisiaj jesteśmy inni?

Witali Mesjasza, który obejmie królowanie i zrobi porządek na świecie. Im będzie dobrze, a wszyscy przeciwnicy zostaną zniszczeni, poniżeni, rzuceni w błoto. Czy dzisiaj jest inaczej? Czekamy na powrót Chrystusa, naszego króla i pana, ale na jakiego? Przyjrzyjmy się naszym wyobrażeniom powrotu Pana na ziemię. Przyjdzie i wyrżnie wszystkich, co nie tylko byli przeciw niemu, ale nawet nie potrafili odnaleźć drogi. Tak, wołając hosanna mamy w oczach mord. Jakie są nasze myśli i słowa wobec ludzi, którzy z nami nie chodzą, którzy nie chcą chrześcijaństwa? Czy niesiemy tym ludziom miłość i dobro, Dobrą Nowinę, czy raczej przekleństwo, wyzwiska, nienawiść…

Jezus odszedł, nie chciał takiego panowania. Po swoje królestwo poszedł na Golgotę i tam oddał życie za wszystkich, którzy nie wiedzą, co czynią. Za wszystkich, także za tych, co wrzeszczą hosanna, a w oczach mają mord.

Chrystus dał nam wyraźny przykład, że Królestwo Boże rozszerza się jedynie przez owoce Ducha Świętego. To jest jedyny dobry sposób, a wszystkie inne pochodzą od diabła.

„Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.”

W tym katalogu nie ma hejtu, nie ma nazywania rzeczy po imieniu, pokazywania palcem, wypominania, obrażania. W tym katalogu nie ma miłości bliźniego wyrażanej pogardą. Nie ma, bo to nie byłoby chrześcijaństwo. Warto bardzo uważnie posłuchać dzisiejszych słów papieża Franciszka, tak bardzo nielubianego przez niektóre środowiska nawet w samym Kościele.

Feliks Grywaldzki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s