Wracam do Ciebie Boże

Czy reaguję niechęcią, gdy człowiek żyjący w grzechu pragnie wrócić do Boga i do Kościoła? Nie, nie ma we mnie gniewu, przeciwnie, cieszę się. To nie jest tak, jak nam katolikom przypisują, że potępiamy grzeszników i chcemy zamknąć przed nimi drzwi kościołów. To kłamstwo. Grzesznik, który się nawraca, który szuka Boga, szuka odpowiedzi, ma drzwi Kościoła szeroko otwarte. Jednak to nie oznacza akceptacji dla grzechu, to nie może być tak, jak niektórzy żądają, aby Kościół uznał grzech za coś dopuszczalnego, normalnego i przestał wymagać nawrócenia. Warunkiem powrotu do Kościoła, ale także warunkiem trwania w Kościele jest nawrócenie.

Nie obchodzi mnie przeszłość ludzi, którzy przychodzą do Kościoła. Bóg ode mnie nie wymaga ciągłego tłumaczenia się z tego kim byłem i co robiłem. To jest zamknięty czas, jednak ten czas mnie ukształtował z moimi wadami i zaletami. Tak też staram się patrzeć na innych. Nic nie dzieje się od razu, więc człowiekowi, który wraca do Kościoła trzeba dać czas.

Rozumieć i szanować człowieka oznacza, że nienawidzę w nim grzechu. najpierw w sobie, a później w drugim człowieku. To znaczy, że nie udaję, że to nic takiego, nie mówię o tolerancji, bo dla grzechu nie może być tolerancji. Staram walczyć z grzechem w sobie tworząc dobro i głosić Dobrą Nowinę pokazując przykładem świętych, że grzech można odrzucić, że człowiek żyje w pokoju tylko wtedy, gdy nie szuka wytłumaczenia dla zła.

Wracam do Ciebie Boże, wracam starając się kochać każdego, kogo stawiasz mi na drodze. Kochać, a więc pomagać w wyrwaniu się z niewoli zła.

 

Feliks Grywaldzki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s